REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 WTVID >> česká videa >  >> Editace videa >> Adobe Lightroom

Zesvětlení pozadí v Lightroom

Nedávno mě požádala fotografka Rhonda Pierce, abych se podíval na snímek, který pořídila, a navrhl, jak by bylo možné v Lightroomu zesvětlit pozadí na bílou.

Tento obrázek vyvolává zajímavou otázku pro každého, kdo se zabývá postprodukcí a snaží se pochopit, kdy použít Lightroom a kdy Photoshop k úpravám.

Nakonec, pokud má být tento obrázek vytištěn ve velké velikosti, Lightroom opravdu není nástroj pro tuto práci. Modelka má příliš rozcuchaných vlasů, zejména na levé straně obličeje přímo naproti ústům, s čímž je práce v Lightroom těžkopádná. Vybírat kolem vlasů a dělat detailní práci opravdu není v Lightroom možné ani proveditelné. V ideálním případě by byla nejlepší kombinace Photoshop a dobrý extrakční nástroj, jako je Vertus Fluid Mask.

Pokud však obrázek nebude vytištěn ve velkém formátu a je například určen na web nebo jde o náhledový obrázek pro klienta, kde si vybere svůj oblíbený obrázek ze série, pak je Lightroom dobrý nástroj pro práci. I když Lightroom nebude dělat tak dobrou práci, udělá to velmi rychle a v rozlišení, které budeme používat, pravděpodobně stejně neuvidíme žádný skutečný rozdíl. Pro toto použití můžeme slevit z kvality a využít vynikající rychlost Lightroom.

Později, pokud je to obrázek, který si klient vybere, a pokud bude vytištěn ve velké velikosti, pak můžeme vrátit změny Lightroom, exportovat obrázek do Photoshopu a udělat správnou práci. Budeme trávit čas pouze opravou těch obrázků, za které klient skutečně platí a které vyžadují kvalitní opravu.

Zesvětlení pozadí v Lightroom

Takže za předpokladu, že je tento obrázek určen pro web nebo pro účely náhledu klienta, vraťme se k původní otázce, jak lze zesvětlit pozadí v Lightroom.

Jakékoli řešení bude vyžadovat, abychom izolovali pozadí. Není možné zesvětlit pozadí v Lightroom, aniž by to ovlivnilo vše ostatní v obrázku, což zničí zbytek obrázku. Štětec na úpravu je jasným řešením.

Krok 1

Klikněte na Adjustment Brush v modulu Develop a velikost Brush A tak, aby byl dostatečně velký na to, aby maloval přes pozadí. Přidejte malé pírko a pro tuto práci povolte automatickou masku, takže Lightroom udělá většinu práce s výběrem za nás. Nastavte Hustotu na 100.

Klikněte a namalujte pozadí štětcem. Když zvednete kartáč, uvidíte nastavovací kolík. Ujistěte se, že nitkový kříž uprostřed štětce zůstane na pozadí, a pak funkce Auto Mask zajistí, že štětec nebude malovat nic jiného než pozadí.

Krok 2

Chcete-li zobrazit vybarvenou oblast, stiskněte klávesu O a objeví se červené překrytí. Snadněji tak uvidíte, kde pracujete.

Krok 3

Chcete-li získat pozadí za velmi jemnými chloupky, můžete být v pokušení vybrat velmi malý štětec a pokusit se izolovat oblasti ručně. Chcete-li však práci provést rychle, je efektivnější velikost štětce velmi velká, takže střed může být umístěn nad oblastí pozadí a zbytek přesahuje přes oblast rozcuchaných vlasů. V tomto bodě může pomoci výrazně snížit hustotu na přibližně 30, takže pozadí v oblasti rozcuchaných vlasů vyberete jen částečně.

Umístěte štětec na oblast pozadí tak, aby jeho zbytek přesahoval přes oblast rozčesaných vlasů a jednou klepněte.

Krok 4

Vraťte se na 100% hustotu a pokračujte v práci v ostatních oblastech pozadí, abyste se vyhnuli roztřepeným vlasům.

Když je vybrána oblast, kterou chcete ovlivnit, stiskněte O pro skrytí masky.

Krok 5

Nyní upravte nastavení štětce pro úpravy. Zvyšte expozici a jas, dokud nebude pozadí bílé.

Klepnutím na tlačítko Zavřít zavřete panel a zrušte výběr štětce úprav.

Krok 6

Zkontrolujte oblast rozčesaných vlasů a uvidíte, že ne všechny šediny zmizely, ale při pohledu v kontextu zbytku obrázku jsou výsledky přijatelné.

Stisknutím klávesy zpětného lomítka (\) zobrazíte obrázek před a po opravě.


 1. Ostření v Lightroomu

 2. Lightroom:Všestranný jas

 3. Round Tripping s Lightroom

 4. Použití Lightroom Compare View

 5. Mých 5 nejlepších příkazů Lightroom

 6. Panel rychlého vývoje Lightroom

 7. COLOR korekce v Lightroom

 8. 5 funkcí HOT Lightroom

 9. Přidání vodoznaku k obrázku v Lightroom

 1. Vysvětlení tónové křivky Lightroom

 2. Virtuální kopie Lightroom 4 101

 3. 3 tipy k historii Lightroomu

 4. Zpracování obrázku v Lightroom 5 – videonávod

 5. 6 skrytých pokladů Lightroomu

 6. Jak změnit velikost obrázku v Lightroom

 7. Jak opravit expozici v Lightroom

 8. Jak snadno rozmazat fotografické pozadí v Lightroom

 9. Jak rozostřit pozadí v Lightroom

Adobe Lightroom