REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 WTVID >> česká videa >  >> Editace videa >> Audio software

Jak nahrávat zvuk pomocí Audacity

Pokud potřebujete vysoce kvalitní zvukové nahrávky, pak musíte hledat a naučit se používat správné nástroje. V tomto případě je Audacity skvělou alternativou pro použití, pokud potřebujete bezplatnou alternativu. To vám umožní nahrávat plochu pomocí Audacity. Poté můžete upravovat audia a přizpůsobovat je.

Zveme vás, abyste pokračovali ve čtení, abyste se naučili používat záznamový systém Audacity Audio. Toto je průvodce, který vám pomůže zvládnout celý proces, který zahrnuje nahrávání počítačového zvuku pomocí Audacity a dalších programů pro úpravu zvuku.

Co je Audacity?

Pokud jste ve světě nástrojů pro úpravu a nahrávání zvuku nováčkem, pak je Audacity neznámý program. Ale nebojte se, je to docela spolehlivý nástroj, který se můžete rychle naučit. Začněme tedy tím základním:Audacity je bezplatný nástroj s otevřeným zdrojovým kódem pro nahrávání zvuku a editor zvuku.

Je to nástroj, který je kompatibilní s MacOS, Linux, Windows a dalšími operačními systémy. Můžete si ji stáhnout z oficiálních stránek a začít ji hned používat. Intuitivní rozhraní z něj dělá doporučenou volbu pro úplné začátečníky.

Protože se jedná o přístupný nástroj, můžete tento nástroj začít používat, než přejdete na specializovanější nástroje. Také můžete použít Audacity pro převod MP4 na MP3.

Jak nahrávat zvuk ze stolního počítače pomocí Audacity

Audacity umí nahrávat zvuk na ploše. Může být pohodlné nahrávat podcasty, rádio a hovory pomocí počítače. Nastavení je poměrně jednoduché a lze jej připravit v několika krocích. Budeme rozlišovat mezi verzí pro Windows a verzí pro Mac, abychom nabídli lepší pokyny.

V systému Windows:

 1. Stáhněte si a nainstalujte Audacity z oficiálních stránek (je k dispozici zdarma). Jakmile je nainstalován, otevřete nástroj.

 2. Otevřete rozevírací nabídku umístěnou pod "Audio Host". Mezi všemi možnostmi vyberte „Windows WASAPI "

  ."
 3. V části „Záznamové zařízení“ vyberte výchozí reproduktory a sluchátka systému. Tímto způsobem nakonfigurujete program tak, aby zaznamenával všechny systémové zvuky. Můžete vybrat možnost s názvem "Loopback". Tato možnost se však změní v závislosti na dostupném hardwaru zvukové karty.

 4. Nyní vytvořte novou zvukovou stopu. Poté klikněte na ikonu červené koule „Záznam " pro zahájení nahrávání. Můžete volně spustit hru, video nebo zvuk, který chcete nahrát.

 5. Jakmile je hotovo, zastavte jej kliknutím na stejné tlačítko a uložte zvuk.

V systému Mac:

S tímto operačním systémem může být nutné nainstalovat některé další pluginy. Audacity můžete například doplnit použitím jiného programu, jako je Soundflower. Soundflower je program, který směruje systémové zvuky do jiných aplikací. Budete jej používat k přesměrování systémového zvuku na Audacity.

Můžete také použít kabel zpětné smyčky do konektoru sluchátek Mac, to by dělalo stejnou funkci jako App Soundflower. Zde je návod pro případ, že tento kabel nevlastníte a potřebujete použít nástroj Soundflower:

 1. Musíte si stáhnout a nainstalovat oba nástroje:Audacity a Soundflower na váš Mac. Naštěstí jsou tyto nástroje zdarma a lze je bezpečně získat z oficiálních webových stránek.

 2. Po instalaci musíte nejprve nakonfigurovat Flowersound. Chcete-li tak učinit, otevřete „Předvolby systému “ a klikněte na možnost „Zvuk ". Na kartě Výstup můžete nastavit Soundflower jako výstupní zvuk.

 1. Nyní můžete otevřít aplikaci Soundflower a kliknout na panel nabídek s ikonou květiny. Tam musíte nastavit na "Soundflower" jako výstup vestavěný v počítači.

 2. S upraveným zvukovým výstupem můžete otevřít Audacity a zahájit nahrávání. Klikněte na předvolby Audacity v části „Zařízení Zde musíte vybrat možnost Slunečnice " jako vstupní zdroj.

 1. V Audacity musíte v sekci nahrávání vybrat „Přehrávání softwaru ". Potvrďte kliknutím na "OK." ".

  ."
 2. Nahrávání můžete spustit pomocí „Záznam " a stop. Zvuk by měl být uložen ve formátu MP3.

Jak nahrávat Voice Over s Audacity

Hlasový komentář nebo vyprávění může být perfektním doplňkem vašich videí a prezentací. Přesto se možná divíte, jak můžete použít Audacity k nahrávání zvuku z mikrofonu. No, konfigurace je poměrně jednoduchá a je ještě jednodušší než konfigurace vyžadovaná pro záznam zvuku systému.

K nahrávání hlasu budete potřebovat mikrofon. V tomto případě kroky, které je třeba provést, nezávisí na operačním systému. Pro jakýkoli operační systém se tedy můžete řídit těmito pokyny:

 1. Otevřete nástroj Audacity a vyhledejte kartu nahrávacích zařízení v horní části obrazovky. Má ikonu mikrofonu.

 1. Kliknutím na tuto možnost otevřete všechny možnosti této nabídky. Zobrazí všechna nahrávací zařízení, která jsou připojena a dostupná na vašem počítači. Vyberte mikrofon nebo zařízení, se kterým chcete nahrávat. Pokud se váš mikrofon v této nabídce nezobrazuje, zkuste zkontrolovat, zda je správně zapojen.

 2. Nyní musíte přidat novou stopu. Chcete-li to provést, klikněte na „Stopy “ v horní části obrazovky a poté vyberte „Přidat nový ". Budete si muset vybrat, zda se jedná o mono nebo stereo stopu.

 1. Klikněte na tlačítko „Záznam “, chcete-li zahájit nahrávání (ikona s červeným kruhem) a zahájit hlasový projev. Po dokončení můžete nahrávání zastavit a uložit stisknutím čtvercové ikony „Stop ".

Výkonnější alternativa Audacity k záznamu zvuku

Chceme vám nabídnout další spolehlivé alternativy, které mohou být právě tím nástrojem, který potřebujete. Zde je několik alternativ, které jsou bezplatné a prémiové nástroje:

1. iMyFone MagicMic

MagicMic je vše v jednom měniči hlasu, který vám nabízí nejen změnu hlasu v reálném čase, ale také umožňuje změnu hlasu pro zvukové soubory a nahrávání. Obsahuje 100 druhů efektů změny hlasu a snadno se používá software pro změnu hlasu, který vlastní největší knihovnu hlasů.

Operační systémy:Windows a Mac

Klady:

Vlastní 100+ vestavěných efektů změny hlasu, 300+ zvukových efektů a 150+ hlasových memů.

Umožňuje vám měnit hlas v reálném čase a měnit hlas pro zvukové soubory a měnit hlas během nahrávání.

Umožňuje vám ovládat změnu hlasu a zvuky pomocí kláves.

Přichází s technologií redukce šumu při nahrávání.

Nevýhody:

Je nový, ne tak slavný jako ostatní.

Je výkonný a užitečný, ale není zdarma, musíte platit asi 3 $ měsíčně.

Uživatelské hodnocení:4,5

2. iMyfone Filme

Pokud nemáte pocit, že Audacity má všechny funkce, které hledáte, pak musíte vyzkoušet jeden spolehlivý editor, který pomůže se všemi typy médií. Proto vám chceme doporučit iMyFone Filme jako nástroj pro nahrávání zvuku.

Tento editor videa a zvuku nabízí bezplatnou zkušební verzi, kterou si můžete stáhnout z oficiálních stránek. Je to perfektní workshop pro každého tvůrce obsahu, protože má vestavěný editor videa,

Operační systémy:Windows a Mac

Klady:

Můžete nahrávat zvuk a video na obrazovce s nastavitelnou velikostí rámečku záznamu.

Podporuje téměř jakýkoli audio nebo video formát.

Můžete odpojit zvuk od videa a upravit jej jednotlivě nebo změnit zvuk z videa.

Ke svým nahrávkám můžete přidat bezplatnou hudbu, která je k dispozici v knihovně prostředků.

Nevýhody:

Hudba na pozadí je trochu stará.

Některá uživatelská příručka není dostatečně jasná.

Uživatelské hodnocení:4,3

3. Hudební rekordér Leawo

Leawo Music Recorder je prémiový nástroj. Lze jej použít k nahrávání jak systémových, tak vstupních zdrojů zvuku. Nabízí různé funkce, jako je naplánované nahrávání, pro případ, že potřebujete nahrávat, když nejste u počítače. Je to opravdu výhodné, pokud plánujete nahrávat skladby z videí nebo online rádia, protože automaticky rozdělí zvuk do různých skladeb.

Jakmile jsou vaše skladby nahrány, nabízí automatické vyplnění informací o skladbě, jako je album, autor a další podrobnosti. Doživotní licence stojí 30 USD.

Operační systémy:Windows 7/8/8.1/10/11

Klady:

Můžete nahrávat online/streamovanou hudbu z více než 500 stránek.

Umožňuje vám nahrávat hudbu z více rádií a podcastů

Nahrávejte zvuk z mikrofonu nebo jiného vestavěného vstupního zvukového proudu.

Ručně upravujte informace o hudbě a štítky, jak chcete.

Nevýhody:

Stojí trochu vysoko na 129,95 $.

Není to nic než záznamník

Uživatelské hodnocení:4,5

WavePad

WavePad je správný nástroj, pokud chcete nahrávat zvuk a přidat spoustu zvukových efektů a filtrů. Toto je bezplatný intuitivní rekordér, který vám pomůže vylepšit vaše audio. Můžete jej použít k míchání a rozlití zvukových souborů. Rozhraní lze přizpůsobit, takže si můžete vytvořit vlastní panel nástrojů.

Pro osobní použití je to bezplatný nástroj. Pokud však potřebujete komerční licenci, bude to stát 250 $.

Operační systémy:Windows/Mac a Android/iOS

Klady:

Nástroje pro úpravu zvuku zahrnují vyjmutí, kopírování, vkládání, mazání, vkládání, ztišení, automatické ořezávání, kompresi, posun výšky a další.

Mezi zvukové efekty patří zesílení, normalizace, ekvalizér, obálka, reverb, echo, zpětný chod a mnoho dalších.

Vytvářejte záložky a oblasti pro snadné vyhledání, vyvolání a sestavení segmentů dlouhých zvukových souborů.

Exportujte svůj zvukový soubor do videa s křivkou, FFT nebo vizualizací obrazu.

Nevýhody:

Bez nákupu nemůžete svou práci uložit.

Někdy nemůže stahovat hudbu, i když máte dostatek paměti.

Uživatelské hodnocení:3,7

Poslední slova

Veškerý operační systém obecně obsahuje vestavěný zvukový záznamník, který můžete použít. Pokud však potřebujete vysoce kvalitní zvuk, měli byste zvážit použití všech nástrojů, které jsme zmínili. Zejména pokud potřebujete upravit nahraný zvuk.

Jak vidíte, existují bezplatné a prémiové alternativy, které nabízejí různé funkce, které pro vás mohou být užitečné.


 1. Jak nahrávat obrazovku na vašem Macu (se zvukem)

 2. Jak nahrávat obrazovku ve Windows 10 (se zvukem)

 3. Jak nahrávat zvuk pomocí mobilního zařízení

 4. Jak nahrávat zvuk s Audacity na Mac

 5. Jak nahrávat obrazovku ve Windows 10 se zvukem

 6. Jak nahrávat obrazovku na Mac s interním zvukem

 7. 5 funkčních způsobů | Jak nahrávat AnyMeeting se zvukem

 8. Jak nahrávat PowerPoint se zvukem na Windows/Mac

 9. Jak zaznamenat diskordní zvuk pomocí OBS

 1. Jak zdarma nahrávat obrazovku na Mac se zvukem

 2. Jak nahrát Discord hovor se zvukem a videem

 3. Jak nahrávat podcast s více mikrofony

 4. Jak rozdělit zvuk v Audacity - vyřešeno

 5. Jak nahrávat obrazovku s externím zvukem na iPhone a iPad

 6. Jak nahrávat zvuk pomocí dvou XLR mikrofonů?

 7. Jak nahrávat zvuk pomocí dvou XLR mikrofonů v Audacity?

 8. Jak rozdělit zvuk v Audacity?

 9. Jak obrátit zvuk v Audacity?

Audio software