REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 WTVID >> česká videa >  >> video >> Hudba a zvuk

Překvapili vás Oscary? Nejlepší a nejnižší ceny Akademie

Byl jsem to jen já, nebo byl někdo jiný, koho překvapil nedostatek soch, které tým Avatar odnesl. Avatar získal pouze tři Oscary:za vizuální efekty (existovaly nějaké pochybnosti) a za kameru a také za výtvarnou režii. Ale nějak jsem čekal víc a podle všeho toho šuškandu to udělalo i mnoho dalších lidí.

Někteří spekulovali, že akademie chtěla Cameronovi „ukázat“, že jeho nejvýdělečnější film všech dob může být sestřelen nejméně nákladným filmem, který kdy byl nominován – špatně.

Někteří spekulovali, že akademie chce konečně udělit cenu za „nejlepší režii“ ženě – prosím – musíme hrát kartu pohlaví?

Podle mého názoru existují dva silné důvody, proč Avatar nezískal více cen:animované postavy a sci-fi.

Avatar získal cenu za nejlepší film a nejlepší režii na Zlatých glóbech, což je více populární hlasování než ceny Akademie. Akademie ale nehlasuje o popularitě.

Ceny Akademie posuzují většinou herci a možná jsou trochu nervózní z animovaných postav, které si berou tvář, koneckonců, animace je teď velká a mnoho herců hraje před zeleným plátnem. Ale kolik z nás se muselo bavit, když jsme obklopeni ničím, na co bychom mohli reagovat, kromě nemocné limetkové zeleně? Herectví je umění a hrát bez partnera a vizuálních pomůcek je těžké. Viděl jsem nějaké BTS (zákulisní) záběry Zoe Sladanové, jak hraje Neytiri, a ona se chovala po svém, aby získala všechny správné akce a reakce, zatímco byla připoutána k tuctu kamer, které zaznamenávaly každý její obličejový sval. To je úkol dotáhnout do konce.

Film Nahoru byl také „až“ na několik cen a vyhrál za nejlepší původní hudbu, což bylo krásné, dojemné a nezapomenutelné, ale zbytek filmu, jakkoli byl okouzlující, byl pro mnoho lidí stále „kreslený“. hučení. Takže to určitě nevyhrálo, i když mělo mnoho nominací.

Pokud jde o filmový žánr:Sci-fi a horor jsou nejoblíbenější žánry, které si vedle „vážných“ filmů získávají nejmenší respekt. Sakra, ani komedie nedokážou získat ceny tak často jako dramata. Ví někdo, kdy naposledy sci-fi nebo horor vyhrál nejlepší obrázek? Pán prstenů:Návrat krále vyhrál v roce 2003 a i když to někdo možná nenazve sci-fi, spíše se blíží Fantasy, od té doby nebylo o moc blíž. Exorcista , (1973) byl také nominován na mnoho cen a vyhrál za zvuk (duh!) a BestWritingBased on Another Medium, (což nyní nazýváme Nejlepší adaptace.)

Oscary z udílení Oscar se neudělují filmům, které jsou populární, ale filmům, které „pohnou“ porotci. The Hurt Locker byl to neuvěřitelně dojemný film, bylo mi řečeno – nehrál se v našem malém bergu, The Hurt Locker byl příliš malý na to, aby přišel do našeho 1-divadelního města (ano, čtete správně:1 divadlo, 10 obrazovek.) Takže si ho teď musím pronajmout, abych utišil svou zvědavost.

Měl jsem to štěstí, že jsem se 4krát zúčastnil předávání Oscarů v různých funkcích a jedinou skutečnou konstantou je, že se nemůžete na nic spolehnout. Na letošní show mi utkvěly v paměti dva momenty a ani jeden neměl nic společného s Big Names. Zachytil někdo okamžik, kdy Roger Ross Williams, celý nadšený a milostivě přebírající svou cenu zaMusic by Prudence , The Documentaryshort, mu mikrofon doslova ukradla žena ve fialových šatech? (Elinor Burkett?) Páni! Jaké napětí! Styděl jsem se za oba – tohle je živá televize, lidi!

Další moment, který jsem si užil, byl při projevu argentinského režiséra Juana Jose Campanella za nejlepší cizojazyčný film za The Secret in their Eyes. Zavtipkoval, že chce Akademii poděkovat za to, že nepovažuje na’vi za cizí jazyk. Nikdo se nesmál.. možná to nezachytili, ale tohle byl pro mě jediný okamžik, kdy se v pořadu zasmáli. Ale byl jsem sám.

Nemůžu se dočkat příštího roku…


 1. Cig Harvey zkoumá smutek a smrt prostřednictvím tiché krásy květinového života

 2. Tajemný svět úprav proxy a jak zlepšit svůj pracovní postup

 3. Hrůzy rotoskopie

 4. Základy titulků a grafiky

 5. Získejte RDE s VideoMic a VideoMic Pro

 6. Zvukové spektrum:pochopení EQ a frekvence

 7. Ředitel a DP

 8. Najděte to vtipné:Tipy pro režii a střih krátké komedie

 9. Tvorba industriálního propagačního videa s timelapse, posuvníky a rafinovaným střihem

 1. Lekce od mistrů:Robert Capa a Jerry Uelsmann

 2. Nejvyšší a nejnižší hodnoty ISO a jak je využít ke svému nejlepšímu prospěchu

 3. Lekce od mistrů:Robert Capa a Jerry Uelsmann

 4. Vzestup, pád a znovu vzestup slavné GoPro

 5. Exkluzivně:Navrhování Wakandy a úžasných sad Black Panthera

 6. Kategorie designu Oscar

 7. Rozšířit a zkrátit čas

 8. Vytváření krásy z neviditelného s Bobbym Bukowskim a „Time Out of Mind“

 9. Pořizování podvodních fotografií a videí poprvé

Hudba a zvuk