REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 WTVID >> česká videa >  >> Editace videa >> Adobe Photoshop

Jak používat zrcadlený přechod v Adobe Photoshopu

Blake Rudis z Akademie f64 v tomto videu předvádí velmi zajímavou techniku vytváření a používání odraženého přechodu ve Photoshopu pro několik různých typů záběrů a také sdílí způsoby automatizace použití těchto technik.

Co je to odražený přechod ve Photoshopu?

Odražený přechod najdete v sekci vrstvy úprav v horní části seznamu hned za „plnou barvou“. Výchozí výsledek vám nedává nic moc užitečného. Pokud však víte, jak vyladit různá nastavení – uvidíte, že to může být skutečně velmi mocný nástroj.

Nejprve musíte pochopit, jak gradient funguje. Začíná od spodní části obrázku a jde nahoru. Množství můžete ovládat otáčením kolečka „scale“. Doposud jsme mluvili o vrstvě úprav přechodu jako celku, nyní si promluvme o odraženém přechodu, který si můžete vybrat z nabídky stylů.

V tomto režimu začíná gradient od středu a funguje směrem ven v obou směrech. Můžete změnit úhel. To je užitečné, ale přesto to obvykle nevypadá moc dobře, takže co můžete udělat, je přidat do přechodu světlo a barvu.

Pro první snímek Rudis zvolil žlutou, aby byla poněkud méně sytá. To stále nevypadá dobře, takže co musíte udělat, je zvolit tuto vrstvu jako „lineární světlo“ a změnit množství s výplní na přibližně 15 % (neprůhlednost v tomto případě nefunguje tak dobře).

Mějte prosím na paměti, že i když je tématem tohoto tutoriálu odražený gradient, můžete změnit typ přechodu na radiální (chcete-li kruhovější tvar) nebo lineární atd.

V tuto chvíli, pokud chcete zamaskovat některé části vrstvy úprav, můžete to udělat tak, že na masku namalujete černou barvu, ale můžete také použít „prolnutí, pokud“ poklepáním na vrstvu úprav a hrát si s prolnutím, pokud pro ochranu jasnějších a tmavších oblastí fotografie.

V dalších částech Rudis uvádí více příkladů a několik tipů včetně toho, jak přenést tento odražený přechod za objekt a jak vidět úhel, který vytvoříte pomocí obrazovky Photoshop Navigator. Také ukazuje, jak můžete být s touto technikou mnohem kreativnější při práci na portrétu s aplikovaným obráceným gradientem.

Čas na akci

Rudis byl natolik laskavý, že vytvořil 3 různé jednoduché akce, které vám umožní udeřit všechna ta čísla, abyste získali dokonalý zrcadlený přechod – vše, co musíte udělat, je vybrat si, jak silný chcete efekt mít, a vybrat barvy gradient podle videa.

Balíček si můžete stáhnout zde.

Bonusové video: 3 odborné tipy pro správu přechodů ve Photoshopu

Mnoho dalších výukových videí k Photoshopu najdete v části Photoshop LensVid. Publikovali jsme několik článků o videích od Rudise, které najdete zde.


  1. Jak vybělit zuby ve fotoaparátu RAW

  2. Jak vytvořit vlastní štětce ve Photoshopu

  3. Jak opravit a starou fotografii ve Photoshopu

  4. GIMP vs Photoshop (Je GIMP opravdu stejně dobrý?)

  5. Jak vytvořit bokeh ve fotoaparátu a pomocí Photoshopu

  1. Jak vytvořit pop-artové efekty Photoshopu, které rozzáří vaše oči

  2. Macbook Pro Touchbar Photoshop výukový program

  3. Vysoké rozlišení, super rozlišení a posun pixelů Sony – co je nejlepší?

  4. Proměna znuděného pokoje na zasedací místnost ve Photoshopu

  5. Odstranění očních vrásek pomocí Photoshopu

Adobe Photoshop