REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 wtvid >> česká videa >  >> video >> Video produkce

Rozhovor:Za A24's Menashe s ředitelem a DP

Jak natáčení celovečerního filmu v partyzánském stylu s neherci a omezenými zdroji nám přineslo jeden z nejlepších a nejskvělěji zpracovaných filmů roku.

Všechny obrázky přes A24.

Jeden z nejpoutavějších a nejdiskutovanějších filmů, které letos vzešly ze Sundance, získal hvězdnou distribuční smlouvu s A24, čímž upevnil úspěch filmu a shromáždil chválu pro tvůrce filmu. Celé natočeno v jidiš, Menashe je příběh otce nuceného vzdát se syna po smrti své ženy. Vzhledem k tradičním standardům jeho chasidské komunity nemůže rodič vychovávat své dítě sám. Film je zábavný, ale emotivní výlet životy Menashe a jeho syna, když spolu tráví zbývající čas.

Hovořili jsme s režisérem filmu Joshuou Weinsteinem a kameramanem Yoni Brookem o vyčerpávajícím procesu natáčení filmu s omezenými prostředky na Canon C300.

Produkce

Zeptali jsme se Weinsteina, proč on a DP Yoni Brook chtěli natočit film jako Menashe .

Weinstein věděl, že existuje film, který by mohl natočit v prosperující židovské komunitě.

Cesta přes výrobu byla namáhavá práce s láskou. Ať už to bylo řešení s nespolehlivým obsazením a štábem , nebo nalezení potřebného financování v polovině výroby, blokování silnice za blokováním pouze inspirovalo režiséra, aby pokračoval v cestě k cílové čáře.

Dvojice se rozhodla natočit film na Canon C300. Jeho nízkoprofilové tělo a všestranný výkon jim umožnilo zachytit autentický životní styl chasidských Židů. Zajistit, aby se všichni herci cítili pohodlně, bylo pro Weinsteina hlavní prioritou a uvedl, že „jako hosté v jejich komunitě bylo důležité, aby se všichni cítili bezpečně a uvolněně.“

Brook vzpomíná:„ALEXA Mini ještě nevyšla a pochybuji, že jsme si to mohli dovolit. [Canon C300] byla nejlepší možnost, která byla v té době mobilní.“

Weinstein a Brook „chtěli zajistit, aby způsob, jakým jsme film zachytili, umožnil všem těm lidem, kteří nás přivítali ve svých domovech, být těmi nejlepšími herci, jaké mohli. Tolik z nich nikdy nevidělo film, natož aby v něm hrálo... kamera jim musela zajistit pohodlí , protože jsme byli hosty v jejich komunitě.“

To znamenalo, že potřebovali co nejméně vybavení. Nedokázali sestavit masivní kameru a přesto zachytit přirozené výkony. Brook pokračoval:„Nechtěli jsme matné krabice, stativy nebo infrastrukturu. Natáčeli jsme také na místech, kde jsme si nebyli jisti, že bychom mohli natáčet. Kamera musela být mobilní.“

Weinstein a Brook pokračovali v diskuzi o své znalosti fotoaparátů Canon z předchozích natáčení. Při takové střelbě z běhu a pušky je znalost vašeho vybavení absolutní nutností. Filmaři odmítli vozit zbytečné vybavení a váhu kolem.

Pokud jde o čočky, Weinstein řekl:„Většinou jsme používali levné ruské statické čočky, které jsme přizpůsobili .“ Ty mu umožnily zachytit krémový vzhled, který chtěl, a snadno se rozjasnily. Weinstein, „chtěl pocit neonových a sodíkových parních světel.“

Pokud jde o zbytek vybavení, Brook se rychle omluvil: „Promiňte, převodovky, nebylo tam žádné MoVI ani Steadicam. Žádné výložníkové paže. Použili jsme držáky na rameno, handheld a monopod.“

Když se Weinstein zeptal na rozhodnutí natáčet tímto způsobem, zvolá:„Výkon je jediný důvod, proč lidi zajímá… když pracujete s takovým rozpočtem, nechte to udělat herce.“

Vytváření zahraničního filmu

Jednou z výjimečných vlastností tohoto nezávislého filmu je, že je celý v jidiš . Weinstein říká:"Některé filmy mají dinosaury, některé filmy mají Transformers, máme skutečné chasidské Židy." Natočit film vangličtině nebylo nikdy možné . Klíčem k úspěchu filmu bylo zachycení skutečných, autentických hereckých výkonů skutečných lidí.

Pro Weinsteina, který nebyl rodilým mluvčím jidiš, byly určitě problémy . Vysvětlil, že „strávil celý měsíc prací na titulcích“. Ve skutečnosti Weinstein natočil celý film v jidiš, aniž by skutečně znal jazyk.

Aby se zajistilo, že výkony jeho herců budou mít všechny správné linie a značky, Weinsteinův zvukový mixážní pult rozdělil zvuk na živého překladatele. Vždy měli ve štábu alespoň jednoho člověka, který mluvil jidiš a mohl sloužit jako překladatel a pomáhat Yoni a Joshuovi komunikovat s herci.

Další velkou výzvou pro film byl všeobecný nedostatek přijetí mezi newyorskou komunitou pro natočení filmu . Weinstein říká, že členové komunity neměli zájem o to, aby režisér a jeho DP dokumentovali jejich společnost. Nesouhlasní členové komunity natočili kamerový štáb a sledovali je.

Takže i když jim jeden rabín požehnal, další rabín o pár bloků níže film neschvaloval. Práce a řízení pod tímto druhem dohledu vytvořily pocit odpovědnosti dříve neuvažoval.

Kvůli dynamice jejich kultury hercům hrozilo, že budou exkomunikováni ze své komunity za účast na filmu . Skutečnost, že Menashe byl ochoten vžít se do této pozice, jen ukazuje míru důvěry, kterou herec vkládal do Weinsteina a Brooka.

Práce s neherci

Aby Weinstein našel ty správné lidi, kteří budou hrát ty správné role, utratili to lépe část desetiletí pozorování a poznávání komunity . Chtěl vědět, kteří členové jsou přístupnější a od kterých se držet dál. Čas a odhodlání, které Weinstein vyjádřil, vedly herce k tomu, aby mu důvěřovali a „udělali skok víry“. Nedostatek zkušeností mezi herci nehraje roli, pokud jde o výkon. Je to všechno o budování vztahu.

Pointa, kterou Weinstein řídí domů, je, jak důležité jebýt trpělivý a chápat . Při práci s neherci je naprosto zásadní, aby se u kamery cítili dobře: „Nechte to hrát a věřte jim a svému týmu. Některé scény během produkce by trvalo deset nebo více hodin, než by se daly do pořádku, a to je v pořádku.“

Sundance and Beyond

Jedním z nejúžasnějších rysů tohoto filmu je, že hlavní herec, Menashe, nikdy nebyl ani v kině. Menashe si nikdy nebyl úplně jistý, proč ho někdo chtěl natočit, jak dělá všední každodenní věci. Nemohl pochopit, proč je to vůbec zajímavé.

Jeho první zkušenost v divadle byla v Park City v Utahu na Sundance . Weinstein vzpomíná, že jeho reakce byla senzační smršť emocí od zmatku přes úžas až po radost. Po promítání, když lidé slyšeli, jak lidé reagují slzami, smíchem a radostí, Menashe vyvolal nepopsatelný pocit: „Každý má svůj příběh, o který se chce podělit a který chce ve své existenci potvrdit.“ řekl Weinstein.

To vypovídá o tom, kolik péče a pozornosti věnovali filmaři tomu, aby přesně a soucitně vytvořili příběh, který dokumentuje tento životní styl. Na Sundance film vyzvedl distributor filmu A24 a plánováno na letní vydání. Budoucnost pro tyto filmaře vypadá jasně a já se nemůžu dočkat, s čím přijdou příště.

Menashe vyjde 28. července.

Jaký je váš názor na vytváření nezávislých filmů s minimálním nastavením? Dejte nám vědět v komentářích.


  1. Jak se dělá televizní pořad Sumec a co se můžeme naučit

  2. Vše, co potřebujete vědět o zeleném osvětlení obrazovky

  3. Jak vytvořit kanál YouTube:Příklady, tipy a triky [se šablonou]

  4. 17 úžasných typografických videí — Včetně aktiv ZDARMA

  5. NAB 2019:Wipster oznamuje kolaborativní audio recenzi

  1. Představujeme digitální produkční kalendáře pro video profesionály

  2. Co učí „The Righteous Gemstones“ o stylech režie

  3. Podívejte se na těchto 5 super jednoduchých tipů pro lepší natáčení

  4. Jak vytvořit kreativní časosběrné video

  5. Video podcast:Jak spustit podcast s videem v 5 krocích

Video produkce