REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 WTVID >> česká videa >  >> natáčecí zařízení >> Mobily

Jak snížit velikost zálohovaných dat iCloud na iPhone / iPad

Dochází vám úložný prostor na iCloudu? Pokud je záloha iCloud příliš velká pro váš plán iCloud, nebudete moci zálohovat iPhone nebo iPad, a to je jeden z nejčastějších důvodů, proč zálohy na iCloudu selhávají. Pokud neplánujete upgradovat na tarif iCloud s vyšším limitem úložiště, možná budete chtít zmenšit velikost příští zálohy, abyste se ujistili, že nepřekročíte svůj limit.

Služba iCloud společnosti Apple přichází s 5 GB volného úložného prostoru, což není zdaleka dostačující pro drtivou většinu lidí, kteří vlastní iPhony, iPady a další zařízení Apple. A v závislosti na tom, co si na svém iPhonu nebo iPadu ponecháváte, nemusí ani plán 50 GB 0,99 $ měsíčně pro mnoho uživatelů znamenat snížení, ale se správnou správou úložiště se můžete pokusit, aby to fungovalo. Toho lze dosáhnout upřednostněním dat, která chcete zálohovat na iCloud. Pokud se vám nedaří úspěšně dokončit zálohu iCloud kvůli nedostatku místa, jsme tu, abychom vám pomohli. Pojďme se podívat, jak můžete snížit velikost zálohy vašich záloh na iCloudu z iPhonu nebo iPadu.

Jak zmenšit velikost zálohy iCloud z iPhone a iPad

Velikost zálohy můžete snížit ručním výběrem dat pro další zálohu na iCloudu. Ve skutečnosti je to docela snadné, postupujte podle pokynů:

 1. Z domovské obrazovky iPhonu nebo iPadu přejděte na „Nastavení“.

 2. V nabídce nastavení klepněte na své jméno Apple ID umístěné vpravo nahoře.

 3. Tím se dostanete do nastavení účtu. Zde vyberte „iCloud“ a začněte se správou úložiště.

 4. Zde uvidíte, kolik volného místa na úložišti iCloud máte. Klepnutím na „Správa úložiště“ umístěnou přímo pod podrobnostmi úložiště pokračujte dalším krokem.

 5. Nyní vyberte možnost Zálohy. Upozorňujeme, že tato zálohovaná data nezahrnují vaše fotky.

 6. Dále vyberte svůj iPhone nebo iPad, který se používá pro zálohování na iCloudu.

 7. Zde jednoduše pomocí přepínače deaktivujte zálohování dat pro aplikace, které pravidelně nepoužíváte. Čím více aplikací zrušíte zaškrtnutí, tím menší bude velikost vaší další zálohy na iCloudu.

Tady to máte, zmenšili jste velikost vaší další zálohy dat iCloud.

Stojí za zmínku, že data zálohy na iCloudu nezahrnují fotografie ani žádná data ze skladových aplikací společnosti Apple, jako jsou Zprávy, Mail, Safari atd. Tato data jsou v podstatě synchronizována s iCloud a nezapočítávají se do velikosti příští zálohy.

Pro další kontrolu nad úložištěm na iCloudu, které využívají skladové aplikace, můžete kdykoli přejít do sekce Správa úložiště na iCloudu a smazat data aplikace z iCloudu a uvolnit místo.

Pokud využíváte iCloud k častému zálohování svého iPhonu nebo iPadu, je možné, že máte zálohy, které už ve skutečnosti nepotřebujete. Mohou to být zálohy iCloud ze starších zařízení, která jste prodali, nebo jen zastaralé zálohy obecně. Ujistěte se tedy, že ze svého zařízení občas smažete i staré zálohy na iCloudu, protože to může uvolnit značné množství úložného prostoru na iCloudu.

Správná správa dostupného úložného prostoru na iCloudu je klíčem k tomu, abyste ze svých peněz vytěžili maximum. Nemusíte vždy upgradovat na tarif 200 GB, 1 TB nebo 2 TB, pokud si nejste jisti, že jej budete potřebovat. Větší plány úložiště se většinou zaměřují na lidi, kteří vlastní více zařízení Apple nebo na nich uchovávají spoustu věcí.

Podařilo se vám zmenšit velikost zálohy iCloud, abyste se vyhnuli chybám „Záloha iCloud se nezdařila“? Jaký tarif úložiště iCloud aktuálně používáte? Myslíte si, že by Apple měl k nákupu iPhonu, iPadu nebo Macu zahrnout větší bezplatný tarif úložiště iCloud? Máte jiný přístup ke snížení velikosti záloh na iCloudu? Podělte se o své myšlenky, tipy a zkušenosti v komentářích!


 1. Jak používat TOR na iPhone a iPad s prohlížečem Onion

 2. iOS 9 Beta 4 a WatchOS 2 Beta 4 uvolněny k testování

 3. Life Hacks:Aby váš telefon fungoval lépe

 4. Jak zakázat automatický jas v iOS 14 a iPadOS 14

 5. Použijte tento jednoduchý trik k zachování životnosti baterie na iPhone zastavením „Hledat…“

 1. Jak oříznout video na iPhone a iPad jednoduchým způsobem

 2. Jak odstranit vaše hodnocení pro aplikace z iPhone a iPad

 3. Jak změnit FPS ve Fortnite

 4. Jak povolit a zakázat soukromou adresu Wi-Fi na iPhone a iPad pro zvýšení soukromí

 5. Vydán iOS 10, stáhnout nyní [IPSW Links]

Mobily