REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 wtvid >> česká videa >  >> video >> Video produkce

Počítejte:Naplánujte si focení zelené obrazovky

Přesně si naplánujte další focení zelené obrazovky pomocí této techniky.

Občas musím natočit skupinu lidí proti zelené obrazovce, abych je později složil s prvkem pozadí . Chci se podělit o snadný způsob, jak „specifikovat“ velikost obrazovky a prostor jeviště potřebný k natáčení tohoto prvku v popředí.

Je to jednoduché, snadné, přesné a zábavné. Ve skutečnosti to je způsob, jakým konstruktéři výroby navrhovali „plány jeviště“ dávno před počítačovými CAD programy byly k dispozici.

Proces závisí především na zorném poli objektivu slouží k natáčení prvku pozadí. Je nezbytné, abyste fotografovali popředí i pozadí objektivem se stejnou ohniskovou vzdáleností. Vždy se snažím pro každý prvek použít úplně stejný objektiv. Někdy to není možné, zejména pokud pozadí natočil štáb v jiné zemi nebo pokud jde o sériové záběry, na které máte licenci. To se stává častěji než ne, takže se modlete, aby jejich poznámky byly přesné.

Naším dnešním příkladem bude exteriérový snímek dne VFX ze sedmi lidí stojících vedle sebe – které mají být složeny na pozadí „talíře“ městské ulice v Pekingu. Tento článek se bude zabývat pouze logistickými a fyzickými potřebami natáčení, nikoli procesy osvětlení nebo postprodukce.

Metoda


Poznámky pro prvek pozadí Peking vypadají dobře. Fotili fotoaparátem Lumix GH-4 v poměru stran 16×9 . Vybraný záběr byl natočen 20mm objektivem . Byl pořízen referenční snímek se sedmi náhradníky složenými tak, aby se přiblížily scénáři. Tento snímek bude velmi užitečný pro referenční osvětlení a měřítko . Zde jsou klíčová měření, která zaznamenali na místě:

 • Čočka:20 mm
 • Vzdálenost od objektu/ostření:19'
 • Výška fotoaparátu:54”
 • Naklonění: 0 stupňů

Nyní máme dostatek informací k plánování našeho focení. První věc, kterou chci zjistit, je jak široká musí být zelená obrazovka . 3 stopy vysoká platforma pro herce bude 19 stop od kamery. Zelená obrazovka bude umístěna 12 stop za středovým bodem platformy

19 + 12 =31. Nyní víme, že obrazovka bude 31 stop od fotoaparátu.

Na takovou vzdálenost, jak široká musí být zelená obrazovka, aby plně pokryla všechny herce?

Výpočet šířky obrazovky

Nejprve musíme zjistit, jaké je zorné pole 20mm objektivu na GH-4 je — v stupních. Tyto informace získám z báječné aplikace P-Cam pro zařízení IOS. Jedná se o nepostradatelný nástroj pro všechny kameramany, protože má technická data pro každý formát fotografie, který se dnes celosvětově používá . Je v mé výbavě léta.

První krok – zorné pole

Najít vodorovné zorné pole – ve stupních – mi trvalo méně než pět minut pro 20mm objektiv. Toto číslo bylo 46,78 stupně, které jsem zaokrouhlil na 47.

Krok 2 — Počítání

Nyní budete potřebovat velký list milimetrového papíru, úhloměr, pravítko, nůž X-ACTO a tužku. Pomocí úhloměru nakreslete 47stupňový řez a opatrně jej odřízněte nožem X-ACTO.

Na milimetrový papír udělejte x pro kameru a poté nakreslete 16 stop širokou platformu, na které mohou herci stát, 19 stop od kamery. Umístěte tečku na milimetrový papír 31 stop od fotoaparátu, abyste zadrželi místo pro zelenou obrazovku . Poté vezměte 47stupňový řez a umístěte hrot na fotoaparát a zarovnejte jej svisle k čarám na milimetrovém papíru.

Obkreslete obrys 47stupňového řezu. Poté propojte body pohledu ve vzdálenosti 31 stop od fotoaparátu. To se rovná 28 stop široké zelené obrazovce.

Třetí krok – příspěvek na osvětlení

Dále přidejte jakoukoli vzdálenost kolem snímací zóny, kterou potřebujete pro osvětlení. Tento dodatečný čtvereční záběr vám poskytne minimální velikost fáze fotografování, kterou budete potřebovat k vytvoření tohoto záběru.

To je všechno! Pamatujte, že celý tento proces závisí na přesných poznámkách a použitelných referenčních záznamech . Nemohu přehnaně zdůrazňovat důležitost přesného měření, protože můžete natáčet prvek pozadí pro jiný tým, takže zvažte jejich potřeby pro úspěšný výsledek.

Znáte další způsoby, jak plánovat focení zelené obrazovky? Dejte nám vědět v komentářích.


 1. Co je to výplňové světlo a jak může zlepšit nastavení osvětlení?

 2. Trendy v oboru:Nejoblíbenější půjčovny vybavení roku 2018

 3. Pochopení významu ticha ve filmové tvorbě

 4. Proč použití seznamu záběrů uloží váš další projekt

 5. Jak vytvořit skvělé zvukové efekty Foley ve stylu ASMR

 1. 7 DIY filmařských projektů, které můžete dokončit za víkend

 2. Kreativní rozhovor s Ryanem Connollym:Jak začal a budoucnost filmové tvorby

 3. Práce s komedií a dramatem ve filmu Sundance „Než to poznáte“

 4. Vzestup TikTok a co to znamená pro producenty digitálního videa

 5. Zkoumání emocí a krásy za uplightingem

Video produkce