REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 WTVID >> česká videa >  >> natáčecí zařízení >> natáčecí zařízení

Jak bezpečně zálohovat své digitální fotografie


Světový den zálohování, který byl zahájen s cílem zvýšit povědomí o důležitosti zálohování dat, je pro nás jako fotografy obzvláště důležitý.

Ať už fotíte pro zábavu nebo profesionálně, zničující dopad ztráty snímků je stejný. Mohli byste přijít o roky práce, vzpomínek a zkušeností. Zálohování zní jako samozřejmost, ale je neuvěřitelné, s kolika fotografy, se kterými mluvím a kteří mají stále pouze jednu kopii svých fotografických dat.

Světový den zálohování nastavuje strategii zálohování 3-2-1. Tato strategie říká, že byste měli mít jednu kopii svých souborů v počítači, jednu na externím disku a další mimo pracoviště v cloudu nebo podobném úložném řešení.

Vzhledem k velikosti obrazových a video dat však může být toto zálohovací řešení náročné, protože náklady mohou být obrovské. Neexistuje však žádné pravidlo, které by říkalo, že musíte mít tři, prostě udělejte co nejvíce pro ochranu svých dat, i když je to jen jedno na místě a jedno mimo pracoviště. Pokud toto řešení vyhovuje vašemu rozpočtu, udělejte to; jen nenechte své cenné obrázky zranitelné.

V této funkci se podívám prakticky na zálohování dat a budu se držet strategie 3-2-1, kde mohu, ale přidám trochu více, abych vyladil postup zálohování pro ty z nás, kteří pořizují fotografie a videa. Podívám se na kompletní cestu od paměťové karty k archivaci vašich snímků pro nadcházející roky.

Začněme s paměťovými kartami.

Ne všechny karty jsou stejné a když si vyberete kartu pro svůj fotoaparát, ať už SD, CFExpress nebo jinou, vyplatí se jít po značce, kterou znáte, a u renomovaného prodejce. Některé z méně známých značek jsou naprosto v pořádku a stejně dobré jako jejich velcí rivalové, ale udělejte si trochu průzkumu a pokud si nejste jisti jménem výrobce paměťových karet, napište nám a my vám společnosti za zkušební vzorek.

Ve výkonu karet a jejich spolehlivosti může být obrovský rozdíl, ale z větší části, pokud zůstanete u SanDisk, Lexar, PNY, Verbatim, Delkin, Kingston nebo jiných velkých jmen, měli byste být v pořádku.

Pak jsou tu různá rychlostní hodnocení a třídy a také typy karet, o kterých si můžete přečíst více v článku Nejlepší paměťové karty pro video v roce 2022, takže to zde nebudu popisovat. Zde se zabýváme tím, jak zajistit, abyste své snímky neztratili.

Pokud hledáte maximální zabezpečení svých snímků, pak je nejlepším přístupem nastavení dvou karet. Může to zpomalit některé věci, jako je rychlost snímání některých fotoaparátů, ale nakonec, pokud fotoaparát nepřipoutáte, je to nejbezpečnější způsob, jak zajistit, aby vaše obrazové soubory zůstaly v bezpečí, alespoň když budete natáčet.

Existují různé způsoby, jak vám většina fotoaparátů se dvěma sloty umožňuje organizovat používání dvou karet, ale pokud vám jde o zabezpečení, pak je cestou přímé zrcadlo obou karet.

Rychlým doporučením pro SD karty od nás by byla SanDisk Extreme Pro UHS-II nebo Lexar Professional 1800x SDXC UHS-II Card GOLD Series. Recenze si můžete prohlédnout zde.

Pokud jde o CFExpress

https://camerajabber.com/reviews/lexar-128gb-cfexpress/

I když nastavení se dvěma kartami nabízí bezpečnostní paměťové karty, zejména UHS-II a CFExpress, mohou být drahé. V tomto případě může být skvělým nápadem přenosné úložné řešení, které vám umožní zkopírovat obsah karty na robustní úložiště.

Jednou z možností je bezdrátové připojení WD Passport; to vám umožní stahovat obrázky a videa přímo na zabezpečený pevný disk. Existují dvě verze bezdrátového pasu. Celou recenzi standardní a SSD verze si můžete prohlédnout zde.

Tyto dva disky vám také umožňují připojit se k zařízení se systémem iOS nebo Android, abyste mohli zkontrolovat, zda bylo stahování dokončeno.

Tento přístup je skvělý způsob, jak zálohovat mimo domov, a je to něco, co mám tendenci dělat. I když to není součástí strategie 3-2-1, zálohování obsahu vašich paměťových karet vám dá klid.

1/ První záloha souboru

Takže se vrátíte z natáčení, a jakmile shodíte tašky v obývacím pokoji, kuchyni a chodbě, uděláte si šálek a poslechnete si rodinný výlet nad svou výbavou, je čas stáhnout si soubory dne.

Nyní lze tyto soubory obrázků a videí přenášet přímo z paměťových karet fotoaparátu nebo bezdrátového připojení WD Passport na váš pracovní disk.

Mám tendenci používat velkokapacitní disk, jako je G-Drive 12TB, protože má dostatek kapacity a umožňuje mi rychlý přístup k souborům. Své soubory uchovávám mimo pevný disk počítače.

Při úpravách souborů obrázků a videí zkopíruji soubory z disku G-Drive na pracovní disk. V současnosti je to 1TB OWC envoy Pro FX s přenosovými rychlostmi 1500 MB/s; je to rychlé, možná ne úplně těch 2500 MB/s interního disku, ale dost rychlé na cokoli až do 4K úpravy videa a víc než dost na všechny úpravy obrázků.

Podívejte se na recenze.

https://camerajabber.com/tag/portable-hard-drives/

Nyní mám svou první zálohu dat na disku G-Drive a samostatnou kopii těchto dat na pracovním disku. Tato data pracovního disku budou změněna, upravena, vylepšena a případně zkopírována na disk G-Drive a vložena do složky Zpracované pro obrázky a do složky Produkce pro video.

Zaměříme se na původní data uložená na disku G-Drive, protože to jsou data, která musíme zajistit, aby byla zálohována.

Dalším krokem je zálohování do řešení zálohování na místě a mimo něj.

2/ Zálohování fotografií a videí na místě

Používám WD EX4100 24TB; toto je připojeno k síti a v podstatě používá stroj času na Macu k zálohování dat. Na Intel Nuc 9 Extreme používám funkci Windows Back and Restore.

Jedna věc, kterou je třeba poznamenat u zálohování Time Machine a Backup and Restore, je to, že ve výchozím nastavení bude zálohovat pouze pevný disk vašeho počítače. V systému Windows vám proces Zálohování a obnovení snadno umožňuje vybrat externí disky, které chcete zálohovat. Na Macu tato funkce není tak zřejmá.

Změňte předvolby Time Machine.

1/ Klikněte na Time Machine a vyberte „Open Time Machine Preferences.“

2/ Klikněte na Možnosti

3/ Klikněte na název externího disku a klikněte na ikonu –

4/ Klikněte na Uložit a zavřete okno.

Nyní budou připojené disky zálohovány také strojem času.

V nastavení WD MyCloud se ujistěte, že je aktivováno zálohování TimeMachine a o zbytek se postará software.

WD EX4100 je jedním z nejjednodušších řešení pro hromadné zálohování vašich dat, jeho pochopení může být trochu složitější, protože se jedná spíše o síťové úložiště NAS než o standardní připojení USB, ale pro tento typ použití je mnohem lepší. řešení.

3/ Zálohování vašich obrázků a video souborů mimo pracoviště.

Nakonec je tu záloha mimo web, což může být služba, kterou si můžete zakoupit přes Amazon, Elephant nebo Backblaze. První dva lze aktivovat prostřednictvím rozhraní WD My Cloud, zatímco Backblaze je externí.

Stejně jako WD Ex4100 vám tato řešení zálohování mimo pracoviště umožňují vybrat disky, které chcete zálohovat, a ukládat tyto soubory bezpečně mimo pracoviště.

Tím v podstatě zůstáváme bez hlavního 12TB G-Drive, který se připojuje přímo k počítači; to se pak zálohuje do WD EX4100, který je připojen k síti a je k němu v případě potřeby snadný přístup, a ten je zase připojen k externí zálohovací službě, jako je Backblaze.

Pokud zálohujete přímo z WD EX4100, můžete se přihlásit přímo k odběru Elephant nebo AWS, což je velmi snadné.

Pokud jde o pracovní soubory, stahují se na pracovní disk a po dokončení projektu se znovu nahrají na úložný disk.

Jednou z příjemných funkcí BackBlaze a Time Machine je, že si můžete vybrat pracovní disk jako další zálohu. Pokud se tedy na vašem menším externím disku něco pokazí, měla by existovat jeho záloha s vašimi soubory v bezpečí.

Uvědomte si však, že jakmile smažete soubory z hlavního úložného disku, v mém případě z 12TB G-Drive, toto smazání se synchronizuje s vašimi zálohami a tyto soubory z nich budou smazány.

Zálohování po celou dobu.

Je zřejmé, že přijde čas, kdy chcete pouze zálohovat soubory, které máte. Tady by pomohlo, kdybyste byli s úpravou trochu nemilosrdní; jinak budete mít všechny ty rozmazané a opakující se obrázky a videoklipy, které nepotřebujete.

První fází jakéhokoli řešení dlouhodobého úložiště je upravit, vystřihnout to, co nepotřebujete, a nechat jen to dobré.

Jakmile to uděláte, můžete vytisknout obrázky, jako za starých časů, a videa přenést na DVD.

Digitální data pak můžete uložit na archivní CD, DVD nebo pásku. Pokud používáte pevné disky jakéhokoli typu, duplikujte obsah na několik disků a ujistěte se, že je kontrolujete v relativně pravidelných intervalech. Dokonce i flash paměť SSD časem degraduje.

Udržet soubory v bezpečí po dlouhou dobu v digitální podobě je náročné a v současnosti je nejlepším způsobem, jak zajistit životnost vašich digitálních dat, použití online úložiště a zdrojů.

Podívejte se na fotografie Amazon Photos, Fotky Google nebo jinou online službu. Pokud chcete archivovat video, podívejte se na Vimeo nebo dokonce YouTube jako na možný způsob, jak dosáhnout své práce. Pamatujte však, že všechny tyto online služby jsou otevřené změnám, takže i když mohou být nyní snadné, dostupné a bezplatné, v budoucnu se mohou změnit.

Stručně řečeno, v tento světový den zálohování se jednoduše ujistěte, že máte své tři zálohy, jednu připojenou k počítači, jednu na místě, jako je NAS, a jednu mimo lokalitu se službou, jako je BackBlaze.


No
 1. Zde je návod, jak přistupovat ke strategii digitálního videa 2021

 2. Jak připojit externí mikrofon k vašemu smartphonu?

 3. Pochopení barev na vašem digitálním fotoaparátu

 4. Jak vytvořit světelný vzhled pro vaše fotografie

 5. Jak pomocí Photoshopu přidat blesk do vašich bouřlivých fotografií

 6. Jak strukturovat svůj příběh

 7. Jak dlouho vaše digitální fotografie vydrží?

 8. Jak zlepšit létání s dronem

 9. Jak aktualizovat firmware fotoaparátu

 1. Jak bezpečně vyčistit telefon

 2. Jak zálohovat Apple Watch

 3. Jak snížit velikost zálohovaných dat iCloud na iPhone / iPad

 4. Jak zrcadlit váš iPhone na LG TV

 5. Jak oříznout obrázek na čtverec ve Photoshopu

 6. Jak přepnout fotoaparát na ruční ostření

 7. Jak používat expoziční bracketing na vašem fotoaparátu

 8. Jak nastavit GoPro Fusion

 9. Jak zjistit bezpečnou rychlost závěrky

natáčecí zařízení