REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 WTVID >> česká videa >  >> video >> Video tipy

Illustrator vs Photoshop, který z nich je pro vás lepší?

Když přijde řeč na illustrator vs Photoshop, možná se divíte, co je to Adobe illustrator? Naštěstí vám tento příspěvek řekne, co je to Adobe Illustrator a ukáže vám hlavní rozdíly mezi Illustratorem a Photoshopem. Pokud hledáte bezplatného tvůrce fotografií a videa, MiniTool MovieMaker je tou nejlepší volbou.

Jak všichni víme, Photoshop je jedním z produktů Adobe používaných pro úpravu obrázků. Je to jeden z nejpopulárnějších a profesionálních rastrových grafických editorů dostupných pro Windows a Mac. Nabízí spoustu editačních funkcí a nástrojů, které vám umožní vytvářet, upravovat a ukládat obrázky. Než se seznámíme s tématem illustrator vs Photoshop, pojďme pochopit, co je to Adobe illustrator?

Co je Adobe Illustrator?

Adobe Illustrator je vektorový grafický editor a návrhářský program, který je také vyvinutý společností Adobe Inc a je kompatibilní s Windows a Mac. Tento program umožňuje uživatelům vytvářet a přizpůsobovat obrázky vektorové grafiky a ukládat je ve formátech vektorové grafiky, jako je EPS, SVG, PDF atd. S flexibilními nástroji pro kreslení vám umožňuje navrhovat a vytvářet loga, ikony, ilustrace, tapety a další.

Když změníte měřítko obrázku, můžete si všimnout, že obrázek vypadá stále více rozmazaně. Ale s vektorovou grafikou lze nekonečně přibližovat nebo oddalovat bez poškození rozlišení. Mimochodem, běžný formát rastrových obrázků zahrnuje soubory TIFF, JPEG, GIF, PCX, BMP, PNG atd.

Illustrator vs. Photoshop

Abyste věděli, jaké jsou rozdíly mezi Adobe illustratorem a Photoshopem, tento příspěvek porovná tyto dva grafické editory z následujících aspektů.

Cena

Adobe Illustrator a Photoshop nabízejí 3 stejné plány předplatného:roční plán, placený měsíčně – 20,99 $/měsíc, roční plán, předplacený – 239,88 $/rok, měsíční plán – 31,49/měsíc. Pokud chcete podrobnější informace o produktech Adobe, klikněte sem.

Funkce

Funkce aplikace Adobe Illustrator

Illustrator je výkonná vektorová grafická aplikace pro návrháře a umělce k vytváření log, ikon, grafů, tapet, bannerů atd. Nabízí vestavěné šablony návrhů a přednastavení. Nabízí více flexibilních kreslicích pláten, bezplatné možnosti převodu, vlastní možnosti designu, podporu synchronizace barev a možnost exportu SVG a další. Kromě toho poskytuje inteligentní průvodce.

A také nabízí mnoho nástrojů, včetně kreslení, psaní, přetváření, krájení a řezání, malování, přesouvání a přibližování atd.

Funkce aplikace Photoshop

Photoshop je profesionální aplikace pro úpravu obrázků a je to jedna z nejlepších možností pro úpravy obrázků založené na pixelech. A funguje s nejoblíbenějšími formáty souborů.

Photoshop nabízí mnoho nástrojů, včetně nástroje pero, klonovacího razítka, nástroje tvarování, měření a navigace a nástroje pro výběr. Pomocí těchto nástrojů můžete ořezávat, otáčet, obracet obrázky, přidávat text k fotografiím, odstraňovat objekty a další.

Navíc má nástroj pro výměnu barev pro změnu barvy obrázku. A umožňuje vám vytvořit GIF ze statického obrázku nebo videa, aplikovat na obrázek filtry, odstranit pozadí obrázku, rastrovat vrstvu atd.  

Závěr

O aplikaci illustrator vs Photoshop, který si vybrat? Pokud chcete vytvořit něco ze škrábanců, jako jsou loga nebo jiné podobné návrhy, je pro vás adobe illustrator tou lepší volbou. Pokud chcete upravit nebo vylepšit své obrázky nebo přidat okraje, odstranit vady, Photoshop je nejlepší volbou.

Pokud se chcete podělit o další informace o Photoshopu vs illustrator, můžete zanechat své názory v oblasti komentářů níže.


 1. Strategie zpeněžení videa:Která je pro vás ta pravá?

 2. Instagram kotouče vs. TikTok:Který z nich je lepší pro marketing

 3. Lightroom vs Photoshop:Který z nich byste měli použít?

 4. Photoshop Elements vs Photoshop:Který editor je pro vás ten pravý? (2022)

 5. Photoshop versus Lightroom Co je pro vás to pravé?

 6. Lightroom vs Photoshop (co je pro vás lepší?)

 7. Photoshop Elements vs Lightroom (co je pro vás nejlepší?)

 8. iMovie vs Final Cut Pro:Který z nich je pro vás lepší?

 9. JPEG vs RAW:Který formát je pro vás lepší a proč

 1. Amazon Music VS Apple Music:Co je pro vás lepší

 2. Emby VS Plex:Který mediální server je pro vás lepší

 3. HitFilm Express vs DaVinci Resolve:Co je pro vás lepší

 4. iMovie VS Final Cut Pro:Který editor videa je pro vás lepší?

 5. Krita vs GIMP, který z nich je pro vás lepší?

 6. Lightroom vs Photoshop, co je lepší?

 7. Amazon Photos vs Google Photos – který z nich je lepší?

 8. Apple TV VS Roku – který je pro vás lepší?

 9. Titulky vs. skryté titulky:který je lepší?

Video tipy