REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 WTVID >> česká videa >  >> video >> Video produkce

Legálně blondýnka o 20 let později:Jak obstojí ve zkoušce času?

Jako právně blondýnka Reese Witherspoon slaví 20. výročí, je čas udělat inventuru světa, který přišel poté. I když to navenek vypadá jako hloupý a lehký rom-com, podobně jako filmová hrdinka, když se ponoříte hlouběji, je v tom víc. S chytrými feministickými poselstvími zabalenými do zábavného a lesklého růžového obalu film skutečně ovlivnil generaci žen, aby se věnovaly právu, a sdělily, že je přijatelné být nestydatě ženská a zároveň být chytrá a motivovaná k realizaci svého potenciálu. V tomto článku se podíváme na feministická poselství, která obstála ve zkoušce času, a zároveň pokryjeme aspekty filmu, které také nezestárly.

Příběh sleduje Elle Woodsovou, novodobou princeznu z Bel-Air, která se nechá zklamat láskou svého života. Bohužel ji nepovažuje za dostatečně vážnou a odchází na Harvard Law. Zoufale se ho snaží získat zpět, požádá a sama se zázračně přijme (o tom později). Když tam chodí do školy, začne být méně zamilovaná do získání svého oprávněného bývalého přítele zpět a místo toho se sama stane dokonalou studentkou práv. Všechny ženské vlastnosti, o kterých si myslela, že ji brzdí, ji nakonec odlišují a ona se stává modelem integrované a inspirativní ženy 21. století.

Jedna z dívek

Příběh začíná v Los Angeles, kde je Elle členkou spolku a připravuje se na svého přítele, Warnera Huntingtona III (Matthew Davis). U vytržení z pomyšlení na to, že by byla požádána o ruku, křičí se svými přáteli. Když se objeví Warner, vstoupí do domu milujících očí všech žen, které žárlí na Elle. Poté, co byla vyhozena, její přátelé nabídli, že si nechají udělat nehty jako útěchu.

Když jsem se na film po letech znovu podíval, moje kritika se netýkala ani tak toho, co postavy dělají, ale toho, jak nejsou realisticky znázorněny. Bylo nám řečeno, abychom věřili, že Elle je špinavá blondýnka, která se stará jen o to, aby si našla muže. Pokud je to možné, jak proboha dosáhla tak dobrých výsledků v LSAT, standardizovaném testu, který vůbec nebere v úvahu vzhled?

Aby získala skóre potřebné k přijetí, dosáhla by lepšího skóre než 99,8 % všech lidí, kteří tento test absolvovali. Takže i když miluje své oblečení, manikúru a smoothies, není způsob, jak uvěřit, že není nepopiratelně skvělá. Namyšlenost filmu padá na jeho tvář, ale možná to odhaluje větší pointu, kterou se film snaží nastínit. Na první pohled je snadné někoho propustit na základě vzhledu. Ale Elle dokazuje, že byste opravdu neměli soudit knihu podle obalu.Získejte neomezenou hudbu
pro vaše videa

Začněte nyní zdarma za cenu

Skloňte hlavu a pracujte

Elle přijíždí na Harvard v naději, že přiměje Warnera, aby se do ní znovu zamiloval. Netuší, že se již přestěhoval k nové přítelkyni (Selma Blair), která navštěvuje stejné kurzy jako Elle. Poté, co se ho zpočátku snažila znovu zaujmout (v ikonické scéně kostýmu králíka), uvědomí si, že prostě nevěří, že je „seriózní“ nebo chytrá osoba. Elle pak musí odložit oblečení stranou a trávit čas s knihami.

Elle je působivá ve svých třídních příspěvcích a brzy si získá přízeň svých profesorů. Je vybrána, aby se zúčastnila soudního procesu s vraždou a nakonec si získala respekt současné přítelkyně svého bývalého přítele. Svým odhodláním a tvrdohlavostí překvapuje každého, kdo předtím špatně odhadl. Ukazuje také porozumění tomu, čeho si svět cení nade vše:těžce vybojované dovednosti, které přesahují krásu. Pokud jde o týmovou práci, na vzhledu záleží mnohem méně než na dovednostech v reálném světě a spolužáci si její proměny všímají.

Buď pravdivý ke svému vlastnímu já

Při opětovném shlédnutí filmu mě zpočátku zarazilo, jak se Elle zdála být lhostejná k tomu, jak nepřátelský byl její okolní svět nebo jak málo na ni lidé mysleli. Když na ni její mentor udeří a vyjádří názor, že je jí umožněno uspět pouze díky svému vzhledu, Elle je zděšena. Nikdo jiný by však nebyl překvapen. Ona je Reese Witherspoon! Samozřejmě, že žena, která takhle vypadá, bude mít dveře otevřené.

Dalším problémem, který lze v roce 2021 považovat za problematický, je to, že Elle nepředstavuje všechny ženy. Její cis heteronormativní privilegium bohaté bílé ženy vychované v Bel-Air je spíše exkluzivní než inkluzivní pro velkou většinu ženských zkušeností, zejména pro menšiny a barevné lidi. I když oceňujeme Elle Woods, nepovažujeme ji za standard.

To, co dělá její naivitu příjemnější, je nedostatek předstíranosti při navazování přátelství s ostatními. Má vrozenou dobrotu, vlastnost, která dnes v době selfie a přefiltrovaných fotek na Instagramu tak strašně chybí. Tančí s běžnými ženami v kadeřnictví, nabízí pomoc vyvrženým studentům a udržuje důvěru ostatních, když na tom nejvíc záleží. Její loajalita, upřímnost a srdce z ní činí skutečnou povahu, která přesahuje její počáteční povrchnost.

Nakonec její výlet na Harvard není o tom, jak toho chlapa dostat. Místo toho jde o to, aby sama sobě dokázala, že inteligence a srdce jsou vlastnosti, na kterých nejvíce záleží. Film prohlašuje, že ženy nemusí obětovat svou ženskost, aby uspěly ve světě. Mohou být autenticky sami sebou a jejich úspěch si zaslouží. Nyní je to zpráva, která si zaslouží, aby vydržela 20 let!

Koneckonců

Doufejme, že se ve svých projektech snažíte vytvořit působivé a zábavné postavy jako Elle Woods. Ať vaše příběhy pobaví a inspirují nad vaše nejdivočejší očekávání, jako například „Legally Blonde“. Do příště buďte kreativní!


 1. Jak funguje zelená obrazovka:Kompletní průvodce efektivní zelenou obrazovkou

 2. Jak střihač řídí rytmus filmu?

 3. Vytvářejte videa v profesionální kvalitě na cestách:Jak upravovat videa v telefonu

 4. Jak upravovat obsah videa:Průvodce pro začátečníky k nastavení jako editor

 5. Jak používat zelenou obrazovku správným způsobem

 6. Jak vytvořit dokonalý efekt zmrazení času

 7. Kuleshovův efekt aneb Jak redaktor formuje a posiluje herecký výkon

 8. Korekce barev jako profík aneb Jak používat Vectorscope pro super přesné stupně

 9. Teorie střihu:Jak manipulovat s plynutím času

 1. Jak střílet Killer B-Roll

 2. Jak vytvořit hyperlapse

 3. Jak ovládat ruční fotoaparát

 4. Jak vyniknout v době vzdáleného onboardingu?

 5. Jak videopříběh pomáhá vytvářet nejlepší vysvětlující videa?

 6. Co znamená DPI a jak to změnit

 7. Jak poprvé nastavit fotoaparát

 8. Jak aktivovat DJI OSMO Pocket

 9. Jak poprvé nastavit GoPro Max

Video produkce