REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 WTVID >> česká videa >  >> natáčecí zařízení >> natáčecí zařízení

Jak nastavit a používat adaptér Canon EF na RF

Chcete-li pokračovat ve fotografování pomocí svých oblíbených objektivů Canon EF a EF-S na fotoaparátu řady Canon EOS R, budete potřebovat jeden ze čtyř různých možností montážního adaptéru Canon EF-EOS R. Přečtěte si, proč a jak fungují.

Proč je potřeba adaptér EF na RF?

Držák Canon RF má relativně krátkou „ohniskovou vzdálenost příruby“ – vzdálenost mezi montážní přírubou (kde se připojuje fotoaparát a objektiv) a snímačem fotoaparátu. Ve skutečnosti je to méně než polovina oproti digitální zrcadlovce EOS.

To je důvod, proč objektiv EF/EF-S navržený pro DSLR nemůže vytvořit ostrý obraz na snímači fotoaparátu systému EOS R.

Adaptér objektivu je v podstatě trubice, která umísťuje správnou vzdálenost mezi zadní stranu objektivu EF/EF-S a snímač fotoaparátu. Adaptéry Canon také udržují elektronické spojení mezi objektivy EF/EF-S a fotoaparátem řady EOS R, takže můžete používat automatické ostření a další funkce.

 • Prohlédněte si našeho průvodce nejlepšími objektivy Canon RF a začněte svou sbírku

Oficiální adaptéry Canon EF na RF

Canon v současné době nabízí čtyři různé adaptéry pro bajonet EF-EOS R:

 • Standardní (zobrazeno nahoře)
 • Verze, která obsahuje přizpůsobitelný ovládací kroužek podobný tomu, který je součástí objektivů RF
 • Dvě různé možnosti „drop-in filtru“, které jsou užitečné zejména pro širokoúhlé a superteleobjektivy, kde může být přední člen příliš velký na to, aby se do něj vešel filtr. Jedna verze je dodávána s variabilním neutrálním filtrem, druhá s kruhovým polarizačním filtrem. K dispozici je také jasný vkládací filtr, který lze použít, když efekt kreativního filtru není vyžadován.

Všechny se připevňují stejným způsobem:zarovnejte červenou značku na adaptéru s červenou značkou na fotoaparátu a otočte adaptér ve směru hodinových ručiček (při pohledu na fotoaparát zepředu).

Použití objektivů EF-S na bajonetu RF

Objektivy Canon EF-S jsou určeny pro fotoaparáty EOS, které mají menší snímače velikosti APS-C, ale stále je můžete používat na bajonetu RF prostřednictvím adaptéru EF-EOS R.

Budete muset zarovnat bílou značku na objektivu s bílou značkou na adaptéru. U objektivů EF zarovnejte červené indexové značky.

Automatické oříznutí

Obraz promítaný objektivem EF-S nezaplňuje roh snímače plnoformátového fotoaparátu řady EOS R od rohu k rohu, takže fotoaparát automaticky ořízne obraz tak, aby odpovídal menšímu kruhu obrazu objektivu.

Snímek bude v hledáčku a na zadní obrazovce zvětšen, aby bylo indikováno 1,6násobné oříznutí, a rozlišení souborů bude také sníženo (z 26 MP na 10,1 MP v případě velkého JPEG/RAW).

Některé objektivy APS-C od jiných výrobců nejsou fotoaparáty řady EOS R vždy identifikovány jako objektivy EF-S, což znamená, že snímek, který zaznamenávají, není automaticky oříznut. Oříznutí 1,6x můžete ručně nastavit v části „Oříznutí/poměr stran“ na stránce 1 v červeném menu fotografování vašeho fotoaparátu.


 1. 5 důležitých věcí, které je třeba zvážit při nákupu nového fotoaparátu

 2. Živé vysílání:Tipy pro zachycení skvělého zvuku

 3. Manuální ostření:3 moderní technologie, které usnadňují ostré snímky

 4. Dokonalý průvodce zařízením pro produkci videa

 5. Full Frame vs APS

 1. Jak fotit černobíle s Huawei P30 Pro

 2. Aplikace pro úpravu Photolemur je nyní k dispozici

 3. 10 nejlepších, cenově dostupných externích kamerových monitorů pro video 2022

 4. Průvodce samostatného operátora pro získání dokonalých svatebních snímků

 5. Ikan Goes to Vegas – NAB 2017

natáčecí zařízení