REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 WTVID >> česká videa >  >> video >> Živý přenos

Nejlepší vybavení pro živé vysílání pro každý rozpočet

Zatímco se pohybujeme v kalných vodách zvládání práce, zábavy a života obecně doma, lidé spoléhají na streamování videa, aby zůstali ve spojení. Značky se stále častěji přiklánějí k živému videu, aby udržely své podnikání v klidu a informovaly tým (včetně nás), a slyšeli jsme spoustu otázek o tom, jak by měli mít rozpočet na kvalitní vybavení pro živé přenosy. Sestavili jsme rychlého průvodce vybavením shrnující nejlepší vybavení pro živé vysílání na základě tří různých rozpočtů:Až tisíc, 10 000 USD nebo více než 10 000 USD. Každá část pokrývá kamery, osvětlení a zvuk spolu s dalšími tipy a radami, jak začít.

Základní vybavení pro živé vysílání

Tento rozpočet je určen pro: Provoz jedné osoby nebo malý tým, který se učí, jak živě streamovat, a chce poznat podstatu práce s živým videem. Váš rozpočet je docela malý (nebo žádný!), což vyžaduje použití bezplatných nebo levných nástrojů a technologií.

Fotoaparáty

Pokud chcete, aby věci byly nákladově efektivní, je pravděpodobné, že už máte fotoaparát a audio zařízení v kapse. Většina chytrých telefonů má 12megapixelové fotoaparáty, což je dost na hraní s živými přenosy. A s mobilní aplikací Vimeo můžete několika klepnutími živě přejít na několik sociálních platforem. Máte nějakou místnost na utrácení? Mevo vyrábí solidní základní kamery pro živé vysílání. Jejich nejnovější, Mevo Start (399 $) , má být odesláno na konci měsíce. Případně Mevo Plus (399 $) je dlouholetým uchazečem o živé vysílání a se stejnou cenou nezruinuje banku.

Zvuk

Váš telefon je opět dobrou volbou pro objevování živého vysílání bez utrácení peněz. Pomocí těchto tipů můžete rychle zesílit zvuk svého telefonu, který vám pomůže zachytit nádherný zvuk přímo z telefonu. Chcete-li získat vybavení v profesionální kvalitě, náš tým doporučuje:
 • Mikrofon Shure MV88 (pro telefony iPhone) (150 USD)
 • Modrý Mikrofon Yeti Nano Premium USB (100 USD)
 • Rode VideoMic (150 USD)

Osvětlení

Nejlepší a cenově nejvýhodnější zdroj světla se nachází 93,629 milionů mil daleko. Při správném umístění Slunce může vašim objektům přinést přirozené, krásné světlo. Jen se ujistěte, že na svítí Slunce tvůj talent. I když se může zdát, že když slunce svítí dolů, vytváří krásné pozadí, váš objekt to prostě přehluší. Můžete také zachytit odraz světla nebo reflektor (jen 10 dolarů), což pomáhá vyplnit stíny a vytvořit rovnoměrnější osvětlení, za pouhých deset babek. Máme pro vás příspěvek Vimeo Video School, který vám také pomůže zvládnout odraz. Pokud chcete utratit trochu více za vnitřní osvětlení, Aputure MC (90 $) je mini LED světlo, které se hodí kamkoli a díky své robustní mobilní aplikaci nabízí výkonné vylepšení osvětlení jen tak . Potřebujete další pokyny? Videoškola Vimeo vám poskytla tipy pro vnitřní a venkovní osvětlení.

Prostřední zařízení pro živé vysílání

Tento rozpočet je určen pro: Lidé, kteří pracují v malých a středních firmách nebo neziskových organizacích se zdroji vyhrazenými pro živé vysílání. Ideální, pokud jste odhodláni k pravidelnému streamování a máte přístup k některým technicky zdatným zaměstnancům, kteří již mohou mít A/V vybavení (nebo rozpočet na pronájem nebo nákup nějakého).

Fotoaparáty

Když jste připraveni vnést do svých živých přenosů profesionální kvalitu, ale nechcete utratit několik tisíc dolarů za vybavení, Canon XA15 (1 800 USD) a 100 XF (1 500 $) jsou dobrým výchozím bodem. Pokud se chcete posunout na vyšší hranici tohoto rozpočtu, náš tým živé produkce doporučuje Sony PXW Z90 (2 600 $).

Zvuk

Rode ProCaster (229 $) je chválen jako špičkový video mikrofon, který nezruinuje banku. Další tipy, jak zachytit skvělý zvuk, najdete v tomto příspěvku.

Osvětlení

Práce s množstvím světla matky přírody je dobrá a dobrá, ale když jste připraveni posunout streamování do nových výšin, světelné sady jsou skvělým prvním krokem k osvětlení produkční kvality. Chcete-li začít, vyzkoušejte sady kruhových světel Neewer (19–110 USD), které jsou skvělé pro menší týmy (nebo týmy po 1!), které chtějí vytvořit poutavé osvětlení pro svůj talent na obrazovce. Můžete přidat uhlazenější vzhled pomocí sady tříbodového světla, která nabízí více přizpůsobení pro vyplnění stínů a vyvážení objektu zadním a výplňovým osvětlením. Náš produkční tým doporučuje 3panelovou sadu LED GVM 560AS (297 $).

Profesionální vybavení pro živé vysílání

Tento rozpočet je určen pro: Ti, kteří pracují pro větší firmu, značku nebo organizaci, která je připravena vyjít ze všech sil. Ideální, pokud plánujete plně integrovat živé video do vaší podnikové komunikace a marketingu a máte vyhrazený tým, který vám pomůže (nebo rozpočet na outsourcing).

Fotoaparáty

Náš živý produkční tým doporučuje několik fotoaparátů pro tuto úroveň, všechny pod značkou Sony, včetně PMW 300 (7 500 USD) nebo PXW X320 (9 000 $) – které technicky sdílejí stejné vnitřnosti fotoaparátu, ale v různých podobách – a Sony FS5 (4 250 USD). Hledáte další doporučení od našeho živého produkčního týmu? Zjistěte, co je v jejich cestovní sadě kódování.

Zvuk

Když investujete do profesionálních kamer, budete chtít udělat totéž pro svůj zvuk. Shure SM7B (399 $) je vysoce kvalitní vokální mikrofon, na který se spoléháme u některých našich živých přenosů. Ve skutečnosti je můžete vidět (a slyšet) v akci v našem Working Lunch epizody. Pokud žonglujete s více mikrofony a chcete zvuk skutečně přizpůsobit, zvukový mixážní pult RodeCaster Pro (599 $) je skvělá investice. I když je nabízen pro produkci podcastů, není důvod, proč byste jej nemohli použít i pro své živé přenosy.

Osvětlení

Doporučujeme Aputure 300dii (1 100 USD) spolu s mini kopulovým difuzorem (129 $), čímž vzniká výkonný, ale lehký, chybný, lehký, který se hodí téměř do každého prostoru. (Obzvláště užitečné nyní, když je mnoho z nás uklizeno doma v bližších ubikacích.) Úspěšný živý přenos samozřejmě zahrnuje mnohem víc než jen vybavení. Budete také chtít rozpočet na podporu, specifické funkce a solidní platformu. Poskytněte našeho Průvodce rozpočtováním pro živé vysílání přečtěte si, jaké faktory, funkce a vybavení musíte vzít v úvahu, abyste vytvořili správný rozpočet pro vaši značku nebo firmu.

Získejte další odborné rady pro plánování a pořádání virtuálních akcí


 1. 9 nejlepších směšovačů zvuku pro živé vysílání

 2. 11 nejlepších alternativ OBS pro živé vysílání [2022]

 3. 12 nejlepších platforem pro živé vysílání pro rok 2022

 4. 12 nejlepších kamer pro živé vysílání v roce 2022 pro všechny rozpočty

 5. 30 nejlepších mikrofonů pro živé vysílání v roce 2022

 6. Základní vybavení pro profesionální živé vysílání

 7. 3 nejlepší nastavení živého vysílání pro platformy sociálních médií

 8. Vybavení pro živé přenosy pro každý rozpočet (přehled 2022)

 9. Nejlepší délka videa pro každou platformu

 1. 99 nejlepších softwarových nástrojů pro streamování

 2. Nejlepší nastavení pro živé vysílání pro sociální média

 3. 9 nejlepších obchodních platforem pro živé vysílání

 4. Nejlepší trendy živého video streamování roku (+ předpovědi pro rok 2020!)

 5. 11 nejlepších webových kamer pro streamování v roce 2022

 6. Nejlepší kamery pro živé vysílání pro jakýkoli rozpočet (aktualizováno pro rok 2022)

 7. Živý přenos z Playa

 8. Nejlepší software pro úpravu videa pro každou úroveň a rozpočet

 9. Kontrolní seznam základního vybavení pro podcasty pro každý rozpočet

Živý přenos