REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 WTVID >> česká videa >  >> Editace videa >> Adobe Lightroom

Kdy oklamat fotoaparát, abyste získali dobrou expozici

Nedávno jsem si koupil fotoaparát Sony A7 a docela jsem ho vytahoval, abych si ho osahal.

Moje žena zakládá módní blog, tak jsem si řekl, že bych ji vzal na módní focení na pláži. Fotil jsem vysoce kontrastní scénu a uvědomil jsem si. . .

Kamera vždy neví, co je nejlepší

Váš fotoaparát má vždy ty nejlepší úmysly, ale ne vždy to vyjde. Někdy si snímač bude myslet, že chcete scénu exponovat jedním způsobem, když ve skutečnosti chcete, aby ji exponoval jiným.

Ukážu vám příklad. Nastavil jsem fotoaparát na prioritu clony a vyfotografoval toto:

Pro většinu lidí by byl tento snímek považován za podexponovaný, protože model je tmavý. To se děje, protože scéna má velký kontrast. Jinými slovy, je zde mnoho jasných pixelů (obloha) a mnoho tmavých pixelů (kameny, země a model).

Proč fotoaparát vždy nedosáhne správné expozice?

Snímač fotoaparátu se snaží vytvořit průměr tmavých až světlých pixelů. Histogram ukazuje tmavé pixely nalevo od grafu a světlé pixely napravo.

„Správně exponovaná“ fotografie znamená, že rovnováha mezi černou a bílou je většinou rovnoměrná. Graf není zasunut do levé stěny, která by byla velmi podexponovaná, nebo zatlačen do pravé stěny, která by byla velmi přeexponovaná. Problém je v tom, že pro správnou expozici pro model potřebujeme více jasných pixelů, musíme zvýšit expozici. Někdy budete muset fotoaparát oklamat, abyste dosáhli dobré expozice.

Použití kompenzace expozice

Někdy prostě potřebujete trochu více nebo trochu méně. V tomto případě jsem měl ISO a clonu přesně tam, kde jsem je chtěl. Měl jsem svůj fotoaparát nastavený tak, že kompenzaci expozice ovládá přední volič.

V tomto případě je kompenzace expozice nastavena tak, aby mírně změnila rychlost závěrky pro zvýšení nebo snížení expozice. Otočil jsem kolečkem kompenzace expozice, dokud snímek nevypadal dobře, což byla rychlost závěrky 1/200.

Tohle vypadá mnohem lépe. Model je nyní správně exponován, ale obloha je nyní přeexponovaná. Protože je nyní obloha bílá, můžete vidět, že histogram je posunut úplně vpravo.

To obvykle znamená, že snímek je přeexponovaný, ale v tomto případě je to jednoduše proto, že obloha má v sobě spoustu bílých pixelů, které se registrují napravo od histogramu. Podívejme se na to na jiném příkladu:

Právě jsem použil kompenzaci expozice k opětovnému zvýšení expozice, takže model byl správně exponován a obloha byla přeexponovaná na obrázku vpravo.

To se stává často, když jsou předměty podsvíceny

Když fotografujete se sluncem za objektem, fotoaparát se bude někdy potýkat s problémy s rozhodnutím, zda správně exponovat pozadí nebo objekt. Kamera se snaží zjistit, kterou z nich chcete exponovat.

Pokud fotíte siluetu, můžete objekt podexponovat a vytvořit tak tmavý obrys jeho postavy. Pokud chcete objekt správně exponovat, přeexponujete pozadí ve vysoce kontrastním světle.

Rozhodnutí, rozhodnutí

Nakonec je jen na vás, jak chcete, aby obrázek vypadal. Líbí se mi stylový vzhled některých z těchto obrázků. Posledním dotykem, jakmile budete mít světlo a expozici tak, jak se vám líbí, je úprava snímku.

Zde je jedna z mých oblíbených fotografií přímo z fotoaparátu:

Použil jsem jednu z předvoleb 1-Click Hacking Photography Lightroom v sadě Old School Color s názvem „Warm Film“ a vytvořil jsem tento konečný obrázek:

Celkově to bylo dobré focení na pláži s mojí ženou, bavil jsem se při dalších testech Sony A7 a vytvořil jsem několik skvělých snímků!


 1. Tip pro produkci:Hledání dobrého talentu vám usnadní práci

 2. Jak dosáhnout nejlepších výsledků při natáčení v přirozené mlze

 3. Váš fotoaparát chce, abyste byli průměrní

 4. Proč má měřič vaší kamery nesprávnou expozici

 5. Vaše další nákupy, až si pořídíte nový fotoaparát

 6. Expozice:Pořídit to správně ve fotoaparátu nebo to opravit později?

 7. Průvodce pro začátečníky režimy měření na vašem fotoaparátu

 8. Jak získat dobrý zoom přepis vašich schůzek?

 9. Vysvětlení automatického ostření:jak získat více ze systému AF

 1. Vaše další nákupy, až si pořídíte nový fotoaparát

 2. 6 typů držáků, které váš fotoaparát umí, a jak je používat

 3. Jak porozumět funkci kompenzace expozice vašeho fotoaparátu

 4. Vyvážení expozice v Adobe Camera Raw pro vylepšení vašich fotografií

 5. Režimy fotoaparátu:Když plný manuál může způsobit více škody než užitku!

 6. 5 způsobů, jak můžete ze svého GorillaPodu vytěžit maximum

 7. 6 způsobů, jak udržet fotoaparát v suchu, když prší

 8. Jak používat expoziční bracketing na vašem fotoaparátu

 9. Kdy ignorovat expozimetr fotoaparátu

Adobe Lightroom