REC

Tipy na natáčení videa, produkci, střih videa a údržbu zařízení.

 WTVID >> česká videa >  >> natáčecí zařízení >> Mobily

Jak získat přístup k AirDrop na iOS 13 Control Center

Možná vás zajímá, kam se AirDrop poděl v iOS 13, iOS 12 a iOS 11 Control Center, a pravděpodobně nejste sami. AirDrop umožňuje rychlý bezdrátový přenos obrázků a souborů mezi iOS zařízeními nebo Macy a je jednou z pohodlnějších funkcí dostupných na platformách Apple. Mnoho uživatelů rychle aktivuje a přistupuje k AirDrop prostřednictvím Ovládacího centra na svém iPhone nebo iPadu, ale s iOS 11 jste si možná všimli, že AirDrop již není v Ovládacím centru… alespoň zpočátku. I když to může být nyní skryté, povolení AirDrop je stále možné z Control Center pro iOS 13, iOS 12 a iOS 11 na iPhone 11, iPhone 11 Pro, 11 Pro Max, iPhone XS, XR, XS Max, iPhone X, iPhone 8 , iPhone 7 a všechny ostatní modely iPhone a také mobilní zařízení iPad. Jakmile se naučíte, jak k němu přistupovat, zjistíte, že přepínání AirDrop z Ovládacího centra je jinak stejně snadné povolit nebo zakázat jako dříve.


Všimněte si, že zatímco AirDrop je skrytý v Ovládacím centru na iPhone a iPod touch s iOS 11 a novějším, AirDrop je vždy viditelný v Ovládacím centru necelulárního iPadu s iOS 11. To vedlo některé uživatele k domněnce, že AirDrop je již nejsou podporovány ani možné na jejich modelech iPhone, ale je to tak, jen je nyní skryto za jiným nastavením. Proč je AirDrop skrytý? S největší pravděpodobností je to kvůli prostorovým omezením na menší obrazovce iPhone. Tento tip tedy platí většinou pro uživatele iPhonů, mobilních iPadů a iPodů Touch, protože AirDrop je snazší najít v ovládacím centru iPadu.

Jak získat přístup k AirDrop v Ovládacím centru pro iOS 13, iOS 12 a iOS 11

Pro iPhone, mobilní iPad a iPod Touch můžete z Ovládacího centra získat přístup a aktivovat nebo deaktivovat AirDrop:

 1. Přejetím prstem otevřete Ovládací centrum na iPhonu jako obvykle (na většině zařízení přejeďte ze spodní části obrazovky nahoru, na iPhonu X přejeďte dolů z pravého horního rohu)
 2. Tvrdý stisk (3D Touch)* na síťovém čtverci ovládacího centra, zde vidíte tlačítka pro režim Letadlo, Wi-Fi, Bluetooth a Mobilní
 3. Na obrazovce v Ovládacím centru se zobrazí rozšířený ovládací panel sítě a odhalí AirDrop
 4. Nyní klepněte na tlačítko AirDrop
 5. Zvolte nastavení AirDrop jako obvykle:
  • Příjem vypnutý – vypne příjem AirDrop na iPhonu
  • Pouze kontakty – povolí AirDrop pouze pro lidi ve vašem seznamu kontaktů
  • Všichni – zapne příjem AirDrop od kohokoli v blízkosti AirDrop

 6. Přejeďte prstem z Ovládacího centra jako obvykle s novým nastavením AirDrop

* 3D Touch je nezbytný pro modely iPhone, které podporují dotyk na obrazovce citlivý na tlak, zatímco modely bez 3D Touch budou vyžadovat dlouhý stisk pro přístup k možnostem síťového ovládacího centra.

To je vše, nyní můžete používat AirDrop jako obvykle.

Existuje mnoho způsobů, jak používat AirDrop k odesílání a přijímání souborů, mezi zařízeními iOS, AirDrop z Mac do iOS a iOS do Macu. Je to pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak odesílat a přijímat soubory mezi ostatními uživateli na zařízení Apple.

Výše uvedený přístup platí i pro mobilní modely iPadu, ale mějte na paměti, že u nemobilních zařízení iPad je nastavení AirDrop vždy viditelné, protože v Ovládacím centru není přepínač pro mobilní zařízení.

Níže uvedené video demonstruje přístup k AirDrop prostřednictvím Control Center na iPhone X, ale vztahuje se také na všechny ostatní modely iPhone a mobilní zařízení iPad:

Kde je AirDrop v Ovládacím centru na iPhonu nebo iPadu s iOS 13, ipadOS 13, iOS 12 a iOS 11?

Pro rychlou kontrolu je AirDrop umístěn v Ovládacím centru v iOS 13, iPadOS 13, iOS 11 a iOS 12 jedním ze dvou způsobů v závislosti na schopnostech zařízení:

 • Na modelech iPhone a mobilních iPadů:3D Touch na síťových částech (kde jsou umístěny wi-fi, Bluetooth, tlačítka), poté vyberte tlačítko AirDrop ze zobrazené vyskakovací nabídky
 • Na nemobilních iPadech a iPodech touch:vyhledejte AirDrop v Ovládacím centru jako obvykle pomocí tlačítka soustředných kruhů

Vzhledem k tomu, že AirDrop se skrývá za jinými síťovými možnostmi na modelech iPhone a LTE iPad, někteří uživatelé si myslí, že tato funkce byla odstraněna. Není, AirDrop je v Control Center, jen zastrčený za jinými nastaveními.

Jak povolit nebo zakázat AirDrop v iOS 13 / iOS 12 / iOS 11 prostřednictvím Nastavení

Pokud je používání 3D Touch nebo dlouhé stisknutí na síťové části ovládacího centra příliš těžkopádné, pak si pamatujte, že AirDrop můžete vždy povolit nebo zakázat také v aplikaci Nastavení v iOS, a to platí pro všechna zařízení, iPhone, iPad nebo iPod touch.

 1. V systému iOS otevřete aplikaci Nastavení
 2. Klepněte na „Obecné“ a poté přejděte na „AirDrop“
 3. Vyberte nastavení AirDrop:
  • Příjem vypnutý
  • Pouze kontakty
  • Všichni
 4. Ukončete Nastavení s nastavením předvoleb AirDrop

Nezáleží na tom, zda přepnete AirDrop z Nastavení nebo Ovládacího centra, konečný výsledek je stejný a je buď povolený, nebo deaktivovaný.

To by mělo pomoci odpovědět na některé otázky týkající se používání a přístupu k AirDrop v iOS 13, iOS 11 a iOS 12. Možná budou mít uživatelé v budoucích verzích iOS na výběr, že v Control Center budou mít okamžitě k dispozici vyhrazený přepínač AirDrop, jako tomu bývalo v předchozích verzích systémového softwaru. Mezitím jen nezapomeňte silně stisknout síťový čtverec ovládacího centra, abyste našli nastavení AirDrop.

AirDrop je skvělá funkce pro iPhone, iPad a Mac, v případě zájmu najdete další tipy pro AirDrop zde.


 1. Jak blokovat textové zprávy na iPhone

 2. Jak zkontrolovat, zda je iPhone odemčený

 3. Jak AirPlay na Mac (z iPhone, iPad, Mac)

 4. Jak používat anonymní režim Map Google na iPhonu a iPadu

 5. Jak povolit nebo zakázat Apple Pay Lock Screen Access zástupce na iPhone

 1. iOS 9.3.1 opravuje chybu padání odkazů, je nyní k dispozici ke stažení [IPSW Links]

 2. Jak povolit trvalá upozornění na iPhone a iPad

 3. Jak zakázat stav online aktivity na Instagramu, aby se přestal zobrazovat, když používáte aplikaci

 4. Jak odesílat bublinkové efekty se zprávami z iPhone a iPad

 5. Vydán iOS 9.2.1 pro iPhone, iPad, iPod touch [Odkazy pro přímé stažení IPSW]

Mobily